Polish Czech English French German Hungarian Italian Latvian Lithuanian Portuguese Russian Slovak Spanish Ukrainian

The Phantom of the Opera

Młodzieżowa Orkiestra Dęta „Red Swing Low Gryfice”, działająca przy Gryfickim Domu Kultury zwraca się z prośbą do Państwa o wsparcie finansowe wyjazdu i udziału zespołu w Mistrzostwach Świata Zespołów Marszowych, które odbędą się w terminie od 27 listopada do 03 grudnia 2017r. w Palm Springs w Kalifornii – USA.

Informujemy, że nasza orkiestra zakwalifikowała się oraz otrzymała zaproszenie w roku bieżącym jako jedyna z Polski do finału WORD ASSOCIATION OF MARCHING SHOW BANDS 2017 w Kalifornii – USA. Młodzieżowa Orkiestra Dęta „Red Swing Low Gryfice” powstała w 2009r., a w okresie swojej działalności brała udział w wielu przeglądach i festiwalach, zdobywając nagrody i wyróżnienia. Wielokrotnie koncertowała podczas uroczystości lokalnych na terenie macierzystej Gminy Gryfice, jak również w wielu miejscowościach województwa zachodniopomorskiego oraz województwach ościennych. Obecny skład zespołu to siedemdziesięciu młodych, uzdolnionych muzyków oraz tancerek (mażoretek) w wieku od 10 do 25 lat. Orkiestrę tworzą dzieci i młodzież z powiatów gryfickiego, kamieńskiego, kołobrzeskiego oraz bezpośrednio ze Szczecina i Koszalina. „Red Swing Low Gryfice” jest jedną z najlepszych orkiestr tego typu w kraju, o czym świadczą wielokrotnie zdobyte tytuły laureata na szczeblach wojewódzkich, ogólnopolskich oraz międzynarodowych, min. Mistrzostwa Europy w Rastede (Niemcy) 2014 i 2016, Mistrzostwa Świata w
Kopenhadze (Dania) 2015, na których zostaliśmy zauważeni i zaproszeni do udziału w tegorocznych Mistrzostwach w USA. Koszty związane z wyjazdem i uczestnictwem w festiwalu – mistrzostwach 70-ciu członków zespołu, to ponad 400.000,00 zł. Część z tych kosztów zostanie pokryta przez rodziców członków zespołu, Lokalny Samorząd oraz Dom Kultury, a także przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego. Niestety nadal brakuje środków finansowych, aby pokryć koszt wyjazdu w całości.

W związku z powyższym zwracamy się do Państwa z prośbą o wsparcie finansowe naszego udziału w Mistrzostwach w tym roku. Jakakolwiek możliwa kwota dofinansowania pozwoliłaby nam spełnić marzenia naszych dzieci i młodzieży o udziale w Mistrzostwach w USA. Uczestnictwo gryfickiej orkiestry w „Word Association of Marching Show Bands 2017” niewątpliwie będzie stanowić promocję nie tylko Polski, jak również może być żywą reklamą Państwa firmy w świecie. Jeżeli zdecydujecie się Państwo na wsparcie finansowe naszego przedsięwzięcia, dobrowolne wpłaty należy kierować na konto Bank Spółdzielczy nr 36 9376 0001 2001 0029 5028 0001 (Swift GBWCPLPP) z dopiskiem „Amerykański Sen Red Swing Low”.